Ücretsiz SolidWorks Sertifika Sınavları

Ücretsiz SolidWorks Sertifika Sınavları 
SolidWorks ile tasarım yeteneğinizi ve tecrübelerinizi test etmek için bir yol arıyor ya da daha iyi bir kariyer fırsatı için öz geçmişinizi zenginleştirmek istiyorsanız SolidWorks Sertifika Sınavlarına katılarak Sertifikalı SolidWorks Uzmanı olabilirsiniz.
SolidWorks Abonelik Anlaşmanızın aktif olması durumunda bu sınavlara Ücretsiz katılabilirsiniz.  Bu blog da anlatılanlar, servislere üye müşterilerin SOLIDWORKS sertifikasyon sınavı giriş kuponlarını nasıl alabileceklerine dair prosedürlerdir. Bunun için SMS mesajı göndermek ve almak için bir cep telefonuna ihtiyacınız olacaktır.
Abonelik anlaşması dahilinde yararlanabileceğiniz diğer hizmetler için tıklayın, http://www.armadayazilim.com/solidworks
SolidWorks sertifika sınavına Ücretsiz katılabilmek için SolidWorks Müşteri Portalı içerisinde bulunan kupon kodlarını kullanmanız yeterli olacaktır.
Dikkat edilmesi gereken hususlar :

 • Bu prosedürleri sadece ve sadece sınava hazır olduğunuzda uygulayınız. Sınav giriş kuponları alındıkları tarih itibariyle 180 gün geçerlidirler.
 • Biri 1 Ocak – 30 Haziran arasında, diğeri ise 1 Temmuz – 31 Aralık tarihleri arasında geçerli olmak üzere tek bir cep telefonu numarası ile toplamda 2 kupon kodu alma hakkınız vardır.
 • Eğer kupon kodu ‘Virtual Tester(Sanal Test Programı)’ sistemine girildiyse o sınava derhal girilmelidir.

 

 1. Öncelikle SOLIDWORKS Sertifikasyon Kataloğu sayfasında yer alan Subscription Services(Üyelik Servisleri) bağlantısından özel kod alınız:

 1. Subscription Services(Üyelik Servisleri) bağlantısına tıkladıktan sonra Müşteri Portal’ ı sayfası karşınıza gelecektir. Lütfen Müşteri Portal’ ı bilgilerinizle giriş yapınız.

 1. Müşteri Portal hesabınıza giriş yaptıktan sonra özel kodunuzun olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.


Not: Eğer bu kodu birden fazla kullanıcı için alıyorsanız sadece sayfayı yenilemeniz yeterlidir. Böylece yeni bir kod yaratılacaktır. Sınav kodunuzu kendi cep telefonlarından almaları şartıyla şirketinizdeki başka bir iş arkadaşınız ile de paylaşabilirsiniz.

 1. Üçüncü adımda bahsedilen kod, aşağıda anlatılan yöntemle alınması gereken kod için kullanılır. Bu kod, bir adet temel sertifikasyon sınavı (CSWA veya CSWP) ve bir adet ileri düzey CSWP sınavını kapsar.

CSWA: CSWA
CSWP: CSWP
Drawing Tools: DT
Mold Tools: MT
Sheet Metal: SM
Surfacing: SU
Weldments: WD
    Örnek : Eğer bir kullanıcı hem CSWA hem de ‘Drawing Tools’ sınavına girmek istiyorsa ve yukarıda yer alan ekran görüntüsündeki gibi bir kod alıyorsa (GXSPD4NJN), aşağıda yer alan metni 617-795-3131(ABD) telefon numarasına göndermesi gerekir.
Bu metin hem büyük hem küçük yazı boyutuyla yazılabilir:
gxspd4njn cswa dt

 1. Cep telefonunuzu kullanarak metni gönderdikten sonra sınavlara girmeniz için gereken kodu alacaksınız.

ABD veya Kanada için 617-795-3131
ABD dışındaki ülkeler için +1-617-798-3131*

*Telefon operatörünüze bağlı olarak yukarıda belirtilen telefon numarasını farklı şekilde girmeniz gerekebilir. Örneğin, bazı Avrupa ülkelerinde bahsedilen telefon numarasını 00-1-617-795-3131 olarak girmek gerekir. Uluslararası mesaj hakkında lütfen operatörünüzle iletişime geçiniz.

 1. Biraz sonra girmek istediğiniz sınavların giriş kupon kodu cep telefonunuza gelecektir.

Alındığı tarih itibariyle 180 günlük kullanım süresi olan bu kodun bitiş tarihlerini lütfen not ediniz.

 

Sınav Kuponu ile Sınava girmek

Sınavlara internete bağlantısı olan ve SOLIDWORKS yüklü olan bilgisayarlarda girilmesi gerekir. Sertifikasyon sınavları için çift monitöre sahip olmak önerilir ancak zorunlu değildir.

 1. Sınava girmeye hazır olduğunuzda bilgisayarınıza yüklü olan SOLIDWORKS ’ü başlatınız.
 2. Bağlantıda yer alan yazılımı bilgisayarınıza indiriniz.

http://tangix.cachefly.net/Tangix_TesterPRO_Client.exe

 1. İndirdiğiniz yükleme dosyasını çalıştırınız.
 2. Zaten bir ‘Virtual Tester(Sanal Test Programı)hesabına sahipseniz email adresi ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Eğer hesabınız yoksa çevrimiçi forumu doldurarak hesap edinebilirsiniz.

İleriki zamanlarda gireceğiniz sınavlar için bu giriş bilgilerinizi lütfen not ediniz.

 1. Sonraki ekranda SMS mesajı ile gelen kupon kodunuzu gösterilen alana giriniz.


Not: Eğer kupon kodu girildiyse o sınava derhal girilmelidir.

 1. ‘Submit’ butonuna tıklayıp sınava başlayınız.

 
Sorun yaşıyorsanız info@armadayazilim.com adresimize mail atabilirsiniz.
 

Default image
Armada Yazılım

Leave a Reply

Bizi takip etmek ister misiniz?

Teşekkürler! Email listemize kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. En güncel makaleler ve eğitimlerden anında bilgi sahibi olacaksınız :)

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Belirtmiş olduğunuz email adresinizi; güncel makale, eğitim, döküman ve mesleki eğitim notlarını paylaşmak üzere kullanacağız.