Van Gogh’un Yıldızlı Gece Eseri LED’li Bisiklet Yoluna İlham Verdi

Van Gogh’un ünlü eseri “Yıldızlı Gece” tablosu, karanlıkta parlayan ışıklı bir bisiklet yoluna  ilham kaynağı oldu. 1 kilometre uzunluğundaki bisiklet yolu Van Gogh’un doğup büyüdüğü Hollanda’nın güneyindeki Braband bölgesinde yer alıyor.
10361303_710958582307057_3224076901411576291_n-1728x800_c

Van Gogh’un (1853-1890) ölümünün 125. yılı olması sebebiyle, ünlü ressamı onurlandırmak adına Hollandalı sanatçı Daan Roosegaarde tarafından tasarlanan eşsiz yol 13 Kasım’da törenle açıldı. Yıldızların üzerinde bisikletinizi sürdüğünüz sanat eseri bisiklet yolu için, sanatçıya; akıllı karayolu projesiyle de dikkat çeken Hollandalı firma HEIJMANS, altyapı ve ekip hizmeti sağlamış.
Karanlıkta parlayan materyal ve güneş enerjili LED ışık sayesinde binlerce çakıl taşı yolu aydınlatıyor ve sihirli bir gece yolculuğu yapmanızı sağlıyor. Bu sayede güvenli bir yol da sağlanmış oluyor. HEIJMANS mevcut trafik durumuna göre tepki veren ve enerji tasarrufu sağlayan “Akıllı Karayolları” projesi üzerine çalışmalarına yoğunluk vermiş durumda. Sanatçı ve firma daha önce de farklı projeler için de bir araya gelmiş…

Kaynak: lightworld armada yazılım logo_küçük

Leave a Reply

Bizi takip etmek ister misiniz?

Teşekkürler! Email listemize kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. En güncel makaleler ve eğitimlerden anında bilgi sahibi olacaksınız :)

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Belirtmiş olduğunuz email adresinizi; güncel makale, eğitim, döküman ve mesleki eğitim notlarını paylaşmak üzere kullanacağız.