Ford mühendisinden çok özel vites teknolojisi

Otomobil üreticisi Ford’un önde gelen mühendislerinden biri, şirketi için yaptığı çalışma ile çok daha hızlı ve güvenli sürüş teknolojilerine kapıyı aralıyor.

791591529365400279
Ford otomobillerinin araştırma mühendislerinden biri üzerinde çalıştığı proje ile çok daha kolay bir vites kontrolü ve güvenli bir sürüş deneyimi hedefliyor.
Manuel vites kullanımını en basit hale getirmek için Zach Nelson tarafından bir 3D yazıcı ile üretilen vites başlığı, mühendisin şahsi tasarımı olan dijital aksam ile bir araya gelince, sürücü ile iletişim halinde olan bir teknoloji doğuyor.

Xbox 360 kontrol kumandasının titreşim modülünü, kendi ürettiği vites başlığı ile birleştiren mühendis, Ford’un açık kaynak kodlu OpedXC adlı dahili sistem analiz arayüzünü de kullanıyor. LED ekranlı vites başı sürücüye ne zaman, nerede vites değiştirmesi gerektiğini titreşim yoluyla haber veriyor. Ford’un ilerleyen dönemlerde böyle bir teknolojiyi elden geçirip, daha fazla geliştirerek kullanıp, kullanmayacağı ise merak konusu.
791748777365
Haber Kaynağı: Teknokulis.com

Leave a Reply

Bizi takip etmek ister misiniz?

Teşekkürler! Email listemize kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. En güncel makaleler ve eğitimlerden anında bilgi sahibi olacaksınız :)

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Belirtmiş olduğunuz email adresinizi; güncel makale, eğitim, döküman ve mesleki eğitim notlarını paylaşmak üzere kullanacağız.