2014'te telefonlarda ve tabletlerde Nvidia Tegra fırtınası esebilir…

Nvidia hem orta, hem de üst seviye telefon ve tablet modellerinde kendini gösterecek.

570283558438400279
Nvidia’nın en güncel mobil çipsetleri Tegra 4i ve Tegra 5, 2014’ün ilk çeyreği itibarıyla görücüye çıkabilir ve bu çipsetleri kullanan mobil ürünleri de 2014’ün ikinci yarısı itibarıyla elimize alabiliriz. Nvidia’nın CEO’su Jen-Hsun Huang da daha önceden bu çipsetlerin AT&T için onaylandığını ve diğer firmalarla da anlaşmaların yapılacağını bildirmişti.
569474058871
Tegra 4i, bütçe dostu bir çipset olarak gösteriliyor ve orta seviye cihazlarda kullanılması bekleniyor. Tek yongayla en hızlı akıllı telefon işlemcisi olduğu belirtilen Tegta 4i’de önceki Tegra çipsetlerden de destekler bulunuyor.
Logan kod adlı Tegra 5 ise, üst seviye modeller için hazırlanıyor. Kepler mimarisiyle en performanslı GPU’lardan birine sahip olduğu belirtilirken, Qualcomm’un Adreno 400’üyle de direkt rakip olacağı söyleniyor.
Kaynak: teknokulis.com

Leave a Reply

Bizi takip etmek ister misiniz?

Teşekkürler! Email listemize kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. En güncel makaleler ve eğitimlerden anında bilgi sahibi olacaksınız :)

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Belirtmiş olduğunuz email adresinizi; güncel makale, eğitim, döküman ve mesleki eğitim notlarını paylaşmak üzere kullanacağız.