Elektrikli araçlar için şarj çözümü: EP Tender

Fransız şirketi tarafından, EP Tender isimli taşınabilir jeneratör sistemi geliştirildi.

03_vue_cote
Günümüzde elektrikli arabalar gittikçe popüler olmaya başladı. Her geçen gün araba üretici firmaları tarafından duyurulmaya başlanan bu araçların, büyük bir problemi var, o da şehirler arasında yeterli şarj istasyonunun bulunmaması. Akıllı telefonlarda olduğu gibi elektrikli araçlarda da şarj bir hayli sıkıntı yaratmakta. Bu durumu fark eden Fransız şirketi, elektrikli araçlar için EP Tender isimli taşınabilir jeneratör sistemi geliştirdi.

200 kg ağırlığında olan EP Tender, araçların arka tarafına römork sistemi sayesinde bağlanılıyor. Elektrikli araçların şarjı tükenmeye yakın devreye giren bu sistem sayesinde, araçların yolculuk süresi uzatılmış oluyor. EP Tender’ın 600cc’lik motoru sayesinde, araç 130 km/s hıza ulaştığında 22 kW güç üretilebiliyor. Bu sayede araç hareket ettikçe yedek bataryasını da şarj ediyor.
EP Tender’ın, şu an geliştirilme aşamasında olduğunu da belirtelim.
Resmi internet sitesine ulaşmak için: http://www.eptender.com/
Kaynak: teknokulis

One comment

Leave a Reply

Bizi takip etmek ister misiniz?

Teşekkürler! Email listemize kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. En güncel makaleler ve eğitimlerden anında bilgi sahibi olacaksınız :)

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Belirtmiş olduğunuz email adresinizi; güncel makale, eğitim, döküman ve mesleki eğitim notlarını paylaşmak üzere kullanacağız.