BU BÖLÜM, BAŞKA BİR MONTAJIN BAĞLAMINDA TANIMLANAN ÖZELLİKLERE SAHİPTİR

SOLIDWORKS montaj da çalışırken, “ Bu bölüm, başka bir montajın bağlamında tanımlanan özelliklere sahiptir. <dosya adı>. parçayı düzenleyebilirsiniz, ancak geçerli montajın bileşenlerine herhangi bir dış referans oluşturamazsınız.” hatası aldığınızda, SOLIDWORKS üzerinde yer alan bir ayar ile bu hatayı rahatlıkla düzeltebilirsiniz.

Uyarıyı Kaldırmak için Aşağıdaki Yolu Takip Edebilirsiniz;

SOLIDWORKS üst menüsünde yer alan Araçlar sekmesine giderek, Araçlar > Seçenekler > Sistem seçenekleri > Dış Referanslar 

Karşınıza çıkan sayfada, artık dış referanslara bağlı gerekli ayarların yapılabildiği görülecektir.

Hemen 3. sırada yer alan “Montajda düzenlerken parçalar için çoklu bağlamlara izin ver” seçeneğine izin verin. İşlem bu kadar. Artık Bu bölüm, başka bir montajın bağlamında tanımlanan özelliklere sahiptir. uyarısını almayacaksınız.

SOLIDWORKS hakkında blog üzerinde yer alan diğer makalelere de göz atmanızı tavsiye ederiz. Son olarak eğer halen bir çözüm arıyorsanız bizlere https://www.armadayazilim.com/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Leave a Reply

Bizi takip etmek ister misiniz?

Teşekkürler! Email listemize kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. En güncel makaleler ve eğitimlerden anında bilgi sahibi olacaksınız :)

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Belirtmiş olduğunuz email adresinizi; güncel makale, eğitim, döküman ve mesleki eğitim notlarını paylaşmak üzere kullanacağız.